Ceny, peníze

Do roku 2002 se zde platilo pesetami. Nyní se na Malorce, stejně jako v celém Španělsku, platí eury (EUR). Jinou měnu tu těžko uplatníte. Udáte zde také cestovní šeky. Potřebujete-li si proměnit jinou měnu za eura, navštivte některou z mnohých směnáren. Nejjednodušší cestou je využít tuto službu ve vašem hotelu. Téměř v každém je na recepci možnost směnit peníze. Směnárny nabízejí většinou stejný kurz.

Další možností je využít služeb banky. Ovšem ty si účtují manipulační poplatek. Budete-li muset navštívit banku, ve všední den to není problém. Většinou má otevřeno do 14:00. O víkendech má zavřeno.

Volně dostupné jsou i bankomaty. Mezinárodní kartu uplatníte v lepších restauracích, v hotelech, ale třeba i v autopůjčovně. Dále od turistických center či vesničkách můžete mít problémy s jejich uplatněním.

A jaké jsou ceny na Malorce? V celém Španělsku jsou ceny zhruba srovnatelné s těmi našimi. Ovšem na Malorce mohou být o něco vyšší. Pojďme si uvést orientační ceny některých základních surovin. Ceny jsou skutečně jen orientační. Záleží na tom, na které části ostrova se nacházíte, ale i na tom, v jaké prodejně nakupujete.

Chléb (1 kg): 1,50 EUR
Jogurt (200 g): 0,40 EUR
Mléko (1 l): 0,65 EUR
Pivo (0,5 l): O,65 EUR
Voda (1,5 l): 0,40 EUR
Máslo (250 g): 1,9 EUR
ovoce (1 kg): cca 0,6 EUR
Víno (0,7): cca 3 EUR (u těchto vín lze již očekávat kvalitu, stolní vína jsou levnější)

Chcete navštívit zdejší restauraci? Zde si průměrný oběd dáte kolem 7 - 10 EUR. Ryby a mořské speciality jsou dražší.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist