Doprava

Na Malorku létají pravidelné letecké spoje z Prahy, konkrétně na letiště Aeropuerto de Son Sant Joan. Toto letiště se nachází cca 8 km od hlavního města Palma de Mallorca. Doprava letadlem trvá na ostrov cca 3 hodiny.

Pokud nechcete leteckou dopravu, využijte trajekty, jejichž trasa je mezi Barcelonou a Malorkou, ale i mezi Malorkou a Menorkou. Tuto dopravu zajišťuje především společnost „Iscomar“. Trajekty vyplouvají 2x denně a cesta trvá kolem  3 - 4 hodin.

Chcete-li se na ostrově dopravovat autem, nic vám nestojí v cestě. Je zde uznáván český řidičský průkaz. Musíte ho ale vlastnit déle než tři roky.

Na Malorce je pouze jediná dálnice, a to mezi městečkem Inca  a Palma de Mallorca. Jinak komunikace jsou zde vcelku kvalitní, i když některé vedlejší silnice jsou dost úzké a je třeba jezdit opatrněji.

Každopádně jezděte dle pravidel silniční dopravy. Nedodržíte-li povolenou rychlost (je stejná jako u nás) či nebudete-li připoutaní, hrozí vám dost vysoké pokuty.

Dopravovat se můžete také autobusem. Po Malorce jezdí pravidelně spoje a nebývá problém se dostat do většiny turistických oblastí. Pouze o víkendech je doprava řidší.

Bez obtíží zde seženete také taxíka. S výjimkou hlavního města zde nepoužívají taxametr, ale mají přesné ceníky na jednotlivé trasy, který vám na požádání ukáží, takže se nemusíte bát, že by vás chtěli zdejší taxikáři ošidit.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist