Obyvatelstvo

Na ostrově žije kolem 700 000 obyvatel. Nejvíce lidí je soustředěno do hlavního města Palma de Mallorca, a to zhruba 400 000 obyvatel. Zdejšími úředními jazyky jsou španělština a katalánština, takže umíte-li tyto jazyky, domluvíte se bez problémů. Pokud jimi nevládnete, zkuste němčinu, popřípadě angličtinu. V turistických oblastech byste se těmito jazyky měly bez obtíží domluvit. Preferovaná je zde především ta němčina.

Hustota obyvatel je 150 obyvatel/km2. Kolem jedné pětiny lidí jsou to Španělové z pevninské části Pyrenejského poloostrova, kteří sem přichází především za prací (oblast turistického ruchu). Původních starousedlíků je zde méně.

Zdejší lidé jsou zvyklí na turistický ruch a stejně jako ve všech hojně navštěvovaných zemích se i malorští obyvatelé na něm snaží vydělat. Budou tedy pravděpodobně k vám milí a ochotně vám poradí, budete-li něco potřebovat. I pohostinnosti se u nich dočkáte. Především  se vám budou snažit prodat různé zboží.

Zdejší lidé jsou uvolnění, rádi se baví a jsou většinou velmi hrdí na svůj původ a na zvyky a tradice své země. Mají svůj specifický styl života, který není tak uspěchaný jako v Evropě. A samozřejmě se zde projevuje španělská nátura, takže lidé jsou zde hodně temperamentní, veselí a družní.

Většina obyvatel zde pracuje v oblasti turistického ruchu. Dále v zemědělství, v obuvnictví a v potravinářském průmyslu.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist