Očkování, zdravotnictví

Chystáte-li se na Malorku, můžete být klidní. Před cestou nemusíte podstupovat žádné speciální očkování.

A jak je to tu s lékařskou péčí? Lékařská péče na Malorce je na vysoké úrovni a nemusíte se obávat, že byste tu nebyli ošetřeni či že byste nesehnali lékaře v okamžiku, kdy ho budete potřebovat. To se nestane. Budete-li potřebovat lékařské ošetření, téměř ve všech hotelech stačí zajít nebo zavolat na recepci, kde vám lékaře objednají. Není problém zajistit, aby přijel přímo za vámi.

Je ale důležité vědět, že Malorka nemá s Českou republikou uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné zdravotnické péče. Proto byste zcela určitě měli mít uzavřené pojištění u vaší pojišťovny. Některé cestovní kanceláře mají v nabídce už pojištění zahrnuto, ale i přesto si zkontrolujte, co všechno zahrnuje. Budete-li mít kvalitní pojištění, můžete být bez obav. Cokoliv se vám stane a bude vás to stát peníze, se vám vrátí. Většinou sice u lékaře na Malorce zaplatíte vy, ale částka vám bude po návratu do České republiky proplacena zpět. Důležité je schovat si všechny účty, které dostanete od lékaře.

Budete-li potřebovat jakékoliv běžné léky, stačí se obrátit na lékárny, kterých tu je dost. Zde většinu léků seženete. Musíte-li však nějaké léky pravidelně užívat, vezměte si je raději s sebou. Jistota je jistota.

A co pitná voda? Ve zdejších kohoutcích je sice pitná voda, ale má trochu slanou chuť, takže na pití i na vaření se doporučuje používat raději balenou vodu.

I tak mějte s sebou raději nějaké léky proti zažívacím potížím. Změna klimatu může způsobit jisté problémy, zvláště jste-li na změny citlivější.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist