Počasí

Celkově vyvážené klima na Malorce vám dá možnost užít si zde krásnou dovolenou po celý rok. Záleží jen na tom, co máte nejradši a jak si chcete dovolenou na tomto nádherným ostrově užít.

Celé Baleárské ostrovy včetně Malorky mají středomořské podnebí. Mírné podnebí, které tu je, způsobuje zdejší pohoří Tramuntana, které v zimě zadržuje studené severní větry. Důsledkem toho jsou zde teplá a suchá léta  a mírné zimy. Turisti, kteří se neradi smaží na horské slunci a nedělá jim dobře přílišné dusno, ocení, že i v létě se málokdy teploty vyšplhají přes 30oC. Škvařit se tady nebudete.

Nejpříjemněji tu je v hlavní sezóně, která trvá od poloviny června do konce září. Celkově je zde mírné podnebí se slabými srážkami, ale přesto jich tu spadne více než třeba na jiných ostrovech (např. na Korfu,  na Kanárských ostrovech...).

Větší výskyt srážek tu je především na podzim. Více pršet začíná většinou v říjnu, kdy se objevuje tzv. „Gota fría“ (v překladu „studená kapka“) - tedy volně řečeno první podzimní déšť. Listopad je také poměrně ještě deštivý, ale v prosinci srážky ustupují a začíná období, které je zde nazýváno „calmas“ nebo také „el pegueňo“ - v překladu můžeme říci „malé léto“, které se projevuje zhruba tak jako naše „babí léto“.

Nejnižší teploty jsou na ostrově v lednu a v únoru. Jste-li romanticky založení, vydejte se sem v březnu, kdy zde začíná jaro. Kvetou ovocné stromy, všude to krásně voní přírodou...Zkrátka budete se cítit jako v pohádce…

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist