Vízum, vstupní formality

Chystáte-li se na Malorku, vízum nepotřebujete. Alespoň v případě, že sem cestujete jako turisté a nechcete se zdržet více než 90 dní. V opačném případě je nutné povolení k pobytu, ale to bez větších obtížích dostanete.

A jak je to s ostatními doklady? Od té doby, co je Česká republika v Evropské unii, stačí cestovat stejně jako po ostatních zemích EU pouze s platným občanským průkazem typu identifikační karty (dnes už ani jiné OP nejsou). Cestovní pas či občanský průkaz předkládáte v letadla či v prostoru Schengenského prostoru.

Vracíte-li se z Malorky, můžete si dovést zboží v celkové hodnotě do 6 000 Kč, u dětí do 15 let je tato hodnota poloviční – tedy do 3 000 Kč.

Od cla je osvobozeno 200 cigaret nebo 50 doutníku, 1 l destilátu, 2 litry vína a určité množství parfémů a léků. Zjistěte si podrobné předpisy týkající se cla, vyhnete se tak případným problémům a vysvětlování.

Chcete-li cestovat se psem či jiným domácím mazlíčkem, je nutné, aby měl svůj vlastní cestovní pas, očkování proti vzteklině a aby měl mikročip.

Vyvarujte se vyvážení ze země suvenýrů typu mušle, kaktusy, orchideje a dalších podobných věcí. Španělsko podepsalo mezinárodní dohodu o zákazu obchodu s ohroženými druhy zvířat a rostlin (CITES). Pokusíte-li se vyvážet některé tyto druhy, hrozí vám trestní stíhání a to určitě za to nestojí.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist