Tipy na výlet

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístavem a zároveň hlavním městem Malorky. Zaujme vás jistě historické centrum, ve kterém si prohlídnete řadu památek. Mezi ty nejvýznamnější patří katedrála La Seo, Arabské lázně, hrad Bellver z roku 1229,...

Jde skutečně o velmi zajímavé město. Kromě památek si zde užijete i spoustu zábavy, ale podnikat tu lze i příjemné procházky. Také zde nakoupíte vše, co potřebujete - od potravin až po zajímavé suvenýry.

Deia

Deia představuje menší vesničku, která má velmi osobité kouzlo. Nachází se na strmých útesech. Najdete tu krásné pláže, které si jistě hned zamilujete. Jsou zde také nádherné pomerančové a olivové háje.

Vesnička je proslulá především tím, že zde žil známý spisovat Robert Graves. Ten je v této vesnici i pochován.

Andratx

Tuto menší obec najdete na západě Malorky. V okolí této obce je mnoho potápěčských škol, takže láká-li vás tento sport, tak směle do něj. Je zde mnoho restaurací a barů.

Serra Tramuntana

Pohoří Serra de Tramuntana se nachází na severozápadní části ostrova. Nejvyšší horou je Puig Major, které se zvedá ve výšce 1 445 m.n.m. Díky tomuto pohoří je Malorka nejen cílem milovníků pláží, ale i horolezců a turistů mající rádi pěší výlety. Je tu mnoho tras, ze kterých si jistě vyberete takovou, která bude odpovídat vaší fyzické kondici.

Nejen túra na samotné pohoří je zajímavá. Uchvacující je pohled i z roviny na toto pohoří. Podtrhuje kouzlo celé Malorky.

Jeskyně De Campanet

Jeskyně De Campanet se nacházející 40 km od Palmy de Mallorca. Jeskyně je sice malá, ale to jí půvabu neubírá. Spíše naopak. 

Jeskyně byla objevena teprve roku 1945. V blízkosti jeskyně najdeme městečko Campanet, které byste rovněž neměli bez povšimnutí minout.. Podívat se můžete např. na kostel Svatého Michala z roku 1220.

Dalšími typy na výlet jsou Pollenca (městečko plné kulturních památek), přístav Puerto D'Alcúdia...

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist